Jak uzależnienie od cyberseksu wpływa na życie człowieka?

Seks przez Internet może wydawać się na pierwszy rzut oka niewinnym rozładowaniem swoim potrzeb. Jeśli jednak mężczyzna zbyt często korzysta z takiej możliwości jego uprawiania i myśli o nim często, okazje się to już bardzo niepokojące. Cyberseks może zrujnować ludzkie życie i stać się niezwykle wciągającym nałogiem, z którego trudno wyjść. Ponadto wpływa on niekorzystnie nie tylko na samą osobę uzależnioną, ale również na jej najbliższe otoczenie. Oddziałuje na sferę życia intymnego, rodzinnego, jak i na sferę zawodową. Może stać się źródłem samych problemów i doprowadzić do rozpadu relacji z drugą osobą. Ze względu na swobodny dostęp do Internetu, cyberseks staje się coraz poważniejszym problemem wielu mężczyzn. Niestety tak jak w przypadku każdego innego uzależnienia, ciężko z niego wyjść. Niezbędna okazje się terapia i praca nad samym sobą, a przede wszystkim zrozumienie swojego problemu.

Cyberseks, jako sposób na rozładowanie swoich emocji

Mężczyzna może sięgnąć po seks przez Internet w dowolnym momencie i niezależnie od tego, gdzie się właśnie znajduje. Wystarczy do tego jedynie urządzenie w postaci komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy nawet telefonu. Zazwyczaj jest on wybierany przez osoby samotne, nadpobudliwe seksualne, odtrącone, a także te, których druga połówka odmawia często seksu. Powodów może być wiele, a seks przez Internet jest dla wielu panów wygodną formą zaspokojenia swoich potrzeb i rozładowania emocji. W takim kontakcie liczy się tylko i wyłącznie fizyczność, wszelkie inne kwestie są nieważne. Udając się na forum, osoba uprawiająca cyberseks może znaleźć osoby, które mają podobne upodobania erotyczne i fantazje. Wiele osób wchodzi na fora, szukając nowych znajomości czy niezobowiązującego seksu w realu, a wielu z nich zależy właśnie na cyberseksie.

Niestety zbyt częste sięganie po pornografie uzależnia, tak samo w przypadku takiej czynności. Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie żyje parę procent osób uzależnionych właśnie od internetowego seksu. W naszym kraju jest to kilkaset tysięcy osób. Cyberseksoholik spełnia swoje żądze zazwyczaj przed kamerką internetową. Jest to dla niego sposobem na frustrację oraz stres w życiu. Napięcie seksualne osób uzależnionych zwiększa się przez wiele życiowych sytuacji, między innymi przez niepowodzenia, intensywny stres. Przez nie, mężczyzna odczuwa potrzebę natychmiastowego rozładowania złych emocji i napięcia. Onanizując się przed kamerką, wyzbywa się ich, odczuwa znaczną ulgę i przyjemność, mija lęk i złe samopoczucie.

Jakie negatywne skutki niesie ze sobą uzależnienie od cyberseksu?

Uzależniona osoba nie jest w stanie normalnie pracować i wykonywać swoich codziennych obowiązków, jeśli nie zaspokoi swojego popędu i to parę razy dziennie. Nałóg wpływa destrukcyjnie na życie rodzinne, zdrowie, oraz na wszelkie sfery życia, rujnując je. Uzależniony nie jest czasem w stanie zrozumieć swojego problemu, próbuje tłumaczyć swoje uzależnienie i je usprawiedliwiać. Częstym przełomem jest na przykład rozstanie z partnerką. Wiele mężczyzn ukrywa uzależnienie od cyberseksu, uprawiając go, kiedy nie ma partnerki w domu czy kiedy ona śpi. Jednak po jakimś czasie, kobieta dowiaduje się tego, że jej partner zaspokaja się przed kamerką, czuje się zraniona i odtrącona. Jest to dla pań częstym szokiem, niewiedzą jak mają się zachować i takie postępowanie partnera bardzo je rani. Wiele z nich decyduje się na rozstanie. Sami mężczyźni nie chcą przyznać się swojej drugiej połówce, wiedząc, jakie mogą być tego konsekwencje.

Dopiero wtedy, kiedy zaczyna im się widocznie komplikować życie, zaczynają szukać pomocy. Na początku jest to Internet, niekiedy nabierają odwagi do opowiedzenia o swoim kłopocie specjaliście i jest to najlepszy wybór. Osoba uzależniona odczuwa wszelkie objawy głodu, a więc: rozdrażnienie, panikę, depresję, brak koncentracji, bóle mięśni, samobójcze myśli. Potrafi ona wiele godzin spędzić, serfując po Internecie, aby tylko zaspokajać swoje potrzeby. Jeśli mężczyzna sam nie potrafi powstrzymać się od swojego nałogu, jedynym ratunkiem będzie dla niego terapia i pomoc seksuologa bądź psychologa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *